Sekrety Mazowsza: Nadwiślańskie Urzecze i turystyka na Mazowszu

Czy wszystko, co jest wzdłuż Wisły możemy nazwać Urzeczem, czy swoje Urzecze ma na przykład Kraków – czym jest swoista kultura dawnych osadników tzw. olęderskich i skąd pęd do jej odtwarzania w formie działań kulturalnych oraz muzealnych? Czy z powodu pandemii koronawirusa szlaki turystyczne, położone blisko miast stają się bardziej popularne – o tym i o wielu innych sprawach dyskutowali w sobotę 20 listopada uczestnicy Sesji Krajoznawczej „Nadwiślańskie Urzecze”, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) Oddział Warszawski, pod patronatem Radia dla Ciebie.

Sesja składała się dwóch części: teoretycznej (konferencja), a wcześniej – praktycznej – był to objazd autokarowy po niektórych miejscach Urzecza Nadwiślańskiego.

W „Sekretach Mazowsza” o Urzeczu i turystyce na Mazowszu mówili: Mieczysław Żochowski, prezes PTTK Mazowsze, dr Łukasz Maurycy Stanaszek z Muzeum Archeologicznego w Warszawie, dyr. Izabela Stelmańska z Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego i prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.